Loading…

Plaku dhe dhelpërat ‘besnike’ (Foto)

  • 08/11/2016 | 23:50

Plaku dhe dhelpërat ‘besnike’ (Foto)

Pensionisti Patsy Gibbons, gjatë punës nëpër ara, i shpëtoi dy dhelpra, pak para ngordhjes, por nuk e kishte pritur se do ti fitonte dy miq të jetës. Gjithë e dinë që qentë janë besnikë, por dhelprat e shpëtuara tashmë e kanë befasuar plakun.

11

Patsy Gibbons, është nga Irlanda, atje ku në një fshat të vogël i ka gjetur dhelprat në një kaqubë të sëmura, dhe i ka shëruar për tu ngritur në këmbë. Por dhelprat “besnike”, tashmë nuk përpos se janë mësuar të ecin, nuk po i hiqen qafe plakut duke e përqafuar dhe shprehur dashurinë. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë