Loading…

Plani i Chelseat: Transferimi i Neymar, infromacione për takimin sekret

  • 08/06/2023 | 17:06

Plani i Chelseat: Transferimi i Neymar, infromacione për takimin sekret

Sipas raportimeve të fundit, Chelsea po planifikon një marrëveshje shkëmbimi që përfshin largimin e Lionel Messit nga Paris Saint-Germain (PSG) dhe nënshkrimin e Neymar, transmeton Gazeta Metro.


Lajmi vjen pas takimit sekret të transferimit të pronarit të Chelseat, Todd Boehly në fillim të këtij viti, ku ai shprehu interes për disponueshmërinë e Neymar.

PSG, pas largimit të Messit, thuhet se është i interesuar të blejë Bernardo Silva të Manchester Cityt si zëvendësues të mundshëm, siç raporton Mirror.

Chelsea synon të nënshkruajë me Neymar këtë verë, me PSG’në të hapur për oferta për yllin brazilian pasi ata kërkojnë të ulin faturën e pagave dhe të rinovojnë skuadrën e tyre.

Neymar, i cili ka luftuar me lëndime, mbetet lojtari më i shtrenjtë në botë që nga transferimi i tij prej 222 milionë eurosh nga Barcelona në vitin 2017./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë