Loading…

Plazhi Potam: I preferuari nga turistët gjermanë në Himarë

  • 15/06/2019 | 13:25

Plazhi Potam: I preferuari nga turistët gjermanë në Himarë

Plazhi Potam ndodhet në jug të Himarës dhe është një alternativë e mirë shumë pranë qendrës së qytetit, shkruan Gazeta Metro.

Në plazhin e Potamit (në greqisht Potam do të thotë lum) thuhet se rrjedh një lum, prandaj edhe zona mban këtë emër.

Njihet si zonë e qetë, jo shume larg bregdetit dhe me të gjitha kushtet e nevojshme për të ju siguruar pushime sa me të qeta dhe komode.

Tradita dhe thjeshtësia që ofron plazhi i ka bërë turistët e huaj që të frekuentojnë sa më tepër Potamin./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë