Loading…
Po mbahet manifestimi kulturor ‘Dita e Plisit’
  • 30/06/2018 | 15:49

Po mbahet manifestimi kulturor ‘Dita e Plisit’

Në Uçë të Istogut po mbahet manifestimi kulturor “Dita e Plisit” 2018.


Ky manifestim organizohet në disa pjesë, ku në pjesën e parë do të ketë kumtesa me tematikë kulturore, ndërsa në pjesën e dytë do të ketë këngë nga tradita e lashtë popullore.

Po ashtu do të recitohen edhe poezi, e mysafirët do të dëgjojnë edhe anektoda, barcoleta.

Në manifestim po merr pjesë edhe shkrimtari dhe autori i shumë aforizmave Daut Demaku.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë