Loading…
Po patët këto 10 shenja, do të thotë që keni gjetur shpirtin binjak
  • 26/08/2018 | 13:07

Po patët këto 10 shenja, do të thotë që keni gjetur shpirtin binjak

Dashuri me shikim të parë, shpirti binjak? Sa koncepte romantike, apo jo?


Ndonjëherë ju takoni dikë dhe duket sikur ai ju mori mendjen. Kjo mund të jetë edhe një shenjë se keni takuar shpirtin binjak.

Dritare.net ka sjellë për ju 10 shenja që tregojnë se ju keni gjetur shpirtin tuaj binjak.

Respekton dobësitë e tjetrit. Nëse ju keni një dobësi , ‘shpirti juaj binjak’ do ta pranojë atë. Për të dobësitë janë thjesht papërsosmëritë e përsosura”.

Ju ndiheni mirë nga njëri-tjetri. Nëse jeni në zyrë, punë, shkollë, kafe me dikë dhe ju ndiheni mirë nga prania e partnerit tuaj, atëherë kjo është një shenjë e mirë. Edhe nëse ju nuk flisni me njëri-tjetrin, por sërish ndiheni mirë, atëherë ju keni gjetur shpirtin binjak.

Keni interesa, besime, dhe pikëpamje të përbashkëta për jetën.

I jepni njëri-tjetrit, kohën dhe hapësirën e duhur.

Ju shpesh rastisni në të njëjtin vend. Mund të jetë thjesht një rastësi. Ju dhe shpirti juaj binjak shpesh mund të rastisni në të njëjtin vend.

Nuk keni xhelozi ndaj njëri-tjetrit

Ju nuk jeni egoist me partnerin tuaj, as ai me ju

Grindjet, vështirësitë në lidhje, ju ndihmojnë ju të rriteni.

Të gjitha çiftet grinden. Dikush për shkak të enëve të palara dhe dikush për çështje më serioze. Shumë njerëz duan të shpëtojnë nga momente të tilla dhe ata veçohen, bëjnë paqe dhe nganjëherë ndjejnë edhe nevojën për t’u ndarë përsëri. Por edhe gjatë ndarjes,  ju ende mendoni se jeni bashku, sepse jeni energjikisht së bashku.

Nuk keni frikë të diskutoni për çështje të caktuara me njëri-tjetrin.

Ju kujdeseni për njëri-tjetrin aq shumë, saqë ju ndieni dhimbjen e partnerit tuaj sikur të jetë juaja.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë