Loading…

Po planifikonin grabitje të armatosur, arrestohen nga policia

  • 10/03/2017 | 11:37

Po planifikonin grabitje të armatosur, arrestohen nga policia

Policia e Kosovës mbrëmë rreth orës 23:30, njësitet policore të stacionit të Fushë Kosovës, kanë ndaluar një veturë të tipit Golf IV, ku kanë arrestuar katër persona të dyshuar, të cilët dyshohej se po planifikonin një grabitje të armatosur.


Në njoftimin e policisë bëhet e ditur se gjatë kontrollimit të automjetit policia ka gjetur dhe konfiskuar: një armë të tipit Ecol Special, 12 fishekë (7.65 mm), dy thika, dy maska, tri palë doreza, e gjithashtu është konfiskuar edhe automjeti (Golf IV), i cili aktualisht po ekzaminohet nga njësitet përkatëse.

Personat e arrestuar në këtë rast, policia bën të ditur se janë : L.B 22  vjeç, E.M 22, N.Z 18 vjeç, dhe N.M 17  vjeç, që të katërtit, shtetas të Kosovës.

Me rekomandimin e Prokurorit të shtetit, policia njofton se ata ajnë dërguar në qendrën e mbajtjes.

Ndërkohë që hetuesit policor kanë zgjeruar rrethin e hetimeve pasi që nga puna e kryer deri tani, janë ngritur dyshime se po të njëjtit persona mund të jenë të përshirë edhe në raste të tjera të grabitjeve. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë