Loading…

Po provokonte me flamur serb mbi lumin Ibër, arrestohet nga Policia e Kosovës

  • 03/12/2019 | 00:19

Po provokonte me flamur serb mbi lumin Ibër, arrestohet nga Policia e Kosovës

Një grua është arrestuar sot  nga Policia e Kosovës e cila kishte provokuar duke valëvitur flamur serb mbi lumin Ibër që ndan qytetin e Mitrovicës, transmeton Gazeta Metro.


Policia e Kosovës arrestoi një grua që po provokonte nëpër urë në jug të qytetit të Mitrovicës duke provokuar qytetarët.

Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 02:00, njofton Policia e Kosovës.

Policia kishte ndaluar menjëherë gruan, e cila sapo kishte kaluar gjysmës së rrugës përtej urës, pasi shpalosi flamurin e Serbisë, i cili ishte shtrirë mbi supet e saj.

Gruaja u arrestua pasi që ky gjest cilësohet si provokim, dhe nxitje të dhunës./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë