Loading…

Po rrezikoni shumë, gjëja që nuk duhet të bëni kurrë me klimën në makinë

  • 15/08/2022 | 16:20

Po rrezikoni shumë, gjëja që nuk duhet të bëni kurrë me klimën në makinë

Një nga gjërat e para që bëjmë në verë kur hipim në makinë është ndezja e klimës.


Megjithatë, ka diçka, për të cilën shumica prej nesh nuk janë të vetëdijshëm. Nuk duhet ta ndizni asnjëherë klimën direkt me xhamat e mbyllur sidomos kur makina ka qenë në diell.

Ndaj, duhet të keni kujdes që të mos e bëni këtë lëvizje sepse niveli i benzenit rritet shumë.

Duke qenë i bllokuar në automjet, mund të dëmtojë shëndetin tuaj dhe të fëmijëve pasi është një lëndë toksike.

Herën tjetër, së pari hapni dritaret dhe më pas ndizni klimën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë