Loading…

Po vazhdon numërimi i votave të diasporës, me kusht dhe personave me nevoja të veçanta

  • 19/10/2021 | 21:05

Po vazhdon numërimi i votave të diasporës, me kusht dhe personave me nevoja të veçanta

Është duke vazhduar numërimi i votave të diasporës, atyre me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta për zgjedhjet e 17 tetorit.

Zëdhënësi i KQZ’së, Valmir Elezi, ka thënë se planifikojnë që numërimin e këtyre votave ta bëjnë këtë javë ashtu që të shpallet rezultati përfundimtar i këtyre zgjedhjeve.

Elezi tha se KQZ ka pranuar rreth 5 mijë e 700 pako të supozuara me fletëvotime por vetëm pas procesit të verifikimit do të dihet saktë se sa është numri i tyre.

Ai tha se KQZ’së në zgjedhjet lokale të vitit 2013 i janë dashur 17 ditë deri në certifikimin e rezultateve përfundimtare të raundit të parë derisa në vitin 2017 vetëm 12 ditë.

KQZ ka njoftuar se janë duke regjistruar në sistem të dhënat nga formularët e rezultateve të subjekteve politike dhe kandidatëve të zgjedhjeve për Kuvendet Komunale.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë