Loading…

Po vazhdon rënia e Bitcoin dhe kriptovalutave të tjera

  • 20/11/2021 | 09:35

Po vazhdon rënia e Bitcoin dhe kriptovalutave të tjera

Bitcoin dhe Ethereum po përjetojnë javën e tyre më të keqe në një kohë të gjatë pas një rritjeje të gjatë.


Kriptomonedha Bitcoin humbi përsëri vlerën të premten dhe u kuotua në mëngjes në një nivel mujor prej gati 56,000 dollarësh dhe 20 për qind nën nivelin më të lartë rekord të javës së kaluar.

Gjithashtu për Ethereum ishte hera e parë që nga tetori që ra nën 4000 dollarë, dhe humbja javore vlerësohet me mbi 10 për qind.

Shumë investitorë tani ka të ngjarë të realizojnë fitimet e tyre nga rritja e gjatë javën e kaluar, sipas tregtarëve. Presioni i shitjes është konstant. Por Bitcoin pritet të gjejë përsëri mbështetje në një shumë rreth 53,000 dollarë.

Por perspektiva afatgjatë për Bitcoin mbetet optimiste, thuhet nga nga agjencia e lajmeve Reuters. Por rruga e saj në muajt e ardhshëm do të jetë e ashpër.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë