Loading…

Pogba dëshiron rinovimin e kontratës me Man Unitedin

  • 07/10/2021 | 15:11

Pogba dëshiron rinovimin e kontratës me Man Unitedin

Mesfushori i Manchester Unitedit, Paul Pogba mesa duket dëshiron rinovimin e kontratës dhe mund të bëhet ndër më të paguarit në Premierligë, me pagë prej 20 milionë euro për vit.

Francezi është rikthyer në Torino, aty ku Franca do përballet me Belgjikën sonte (e enjte) në kuadër të gjysmëfinales të Ligës së Kombeve, shkruan lajmi.net.

Muajin e kaluar, agjenti Mino Raiola sugjeroi që rikthimi është mundësi, por varet edhe në planet e klubit italian.

Sidoqoftë, L’Equipe raporton se Pogba është dëshiron rinovimin e kontratës që do ta mbajë në “Old Trafford”.

Raporti shton se Mna United është në negociata me agjentin dhe do t’i ofrohet kontrata e re me vlerë 20 milionë euro për sezon.

Në rast që pranon, Pogba do bëhet ndër më të paguarit në gjithë kampionatin anglez.

Pogba është te Man United që nga viti 2012 dhe ka shënuar 34 gola në 178 paraqitje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë