Loading…

Policë të Kosovës dalin para gjykate, keqpërdorën detyrën zyrtare

  • 21/12/2016 | 10:44

Policë të Kosovës dalin para gjykate, keqpërdorën detyrën zyrtare

Tridhjetegjashtë policët e arrestuar një ditë më parë të cilët dyshohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare, do të dalin sot para Gjykatës Themelore në Vushtrri.


Lajmi është konfirmuar nga  avokati i njërit prek të dyshuarve Musa Damati.

Ai ka thënë se brenda pak minutash do të fillojë seanca dëgjimore në lidhje me caktimin e masës së paraburgimit të 36 oficerëve të policisë të dyshuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

AI ka paralajmëruar se seanca do të jetë maratonike.

Të arrestuarit janë sjellë në Gjykatën Themelore nën masa të larta sigurie.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë