Loading…
Polici hero shpëton fëmijën që gati sa nuk vdiq pasi i mbeti ushqimi në fyt, derisa nëna shikon në ankth
  • 08/08/2018 | 17:57

Polici hero shpëton fëmijën që gati sa nuk vdiq pasi i mbeti ushqimi në fyt, derisa nëna shikon në ankth

Një polic shpëtoi një fëmijë i cili gati sa nuk u mbyt në një copë mishi që i kishte ngecur në fyt.


Bebi 14 muajsh ishte duke u ushqyer nga nëna e tij. Atij pastaj i mbeti ushqimi në fyt dhe nëna e tij u përpoq për ta ndihmuar, transmeton gazetametro.net

Policët që ishin duke ngrënë aty afër i dëgjuan thirrjet për ndihmë.

Police officers save a baby choking on some chicken

Police officers save a baby choking on some chicken

Posted by The Independent on Wednesday, 8 August 2018

Oficerët u afruan dhe një prej tyre mori beben, e ktheu me shpinë nga vetja dhe filloi t’i japte goditje të lehta në pjesën në afërsi të qafës ose, siç njihet, lëvizja Heimlich.

Eventualisht, pjesa e mishit të pulës doli jashtë falë policëve. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë