Loading…

Policia: Aktivisti i Vetëvendosjes u sulmua me shufra hekuri

  • 23/03/2017 | 11:06

Policia: Aktivisti i Vetëvendosjes u sulmua me shufra hekuri

Mbrëmë rreth orës 23:30, policia ka marrë informacionin se në lagjen e spitalit në Prishtinë, saktësisht në rrugën “Mbreti Gent”, një person është sulmuar me mjet të fortë (shufër), prej dy personave të dyshuar.


Sipas Policisë, bëhet fjalë për viktimën: A.K 26 vjeç, i cili ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti është dërguar për tretman mjekësor, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

“Pas ekzaminimit të vendit të ngjarjes si dhe përfundimit të procedurave fillestare nga ana e policisë, në stacionin policor jugu në Prishtinë, në konsultim me Prokurorin e shtetit, janë iniciuar rastet, kanosje dhe lëndim trupor, ndërkohë që puna hetimore e policisë është fokusuar në identifikimin e personave të dyshuar me qëllim kapjen e tyre, si dhe zbardhjen e të gjitha rrethanave që kanë të bëjnë me këtë ngjarje”, thuhet në komunikatën e Policisë së Prishtinës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë