Loading…

Policia amerikane merr nën hetime Kanye West

  • 14/01/2022 | 17:15

Policia amerikane merr nën hetime Kanye West

Artisti Kanye West, i njohur tani edhe si Ye, ndodhet nën hetim nga policia amerikane pas një incidenti që ndodhi jashtë “Magazinës Soho” në një klub nate.


Sipas mediave të huaja, West nuk është arrestuar ende. Një video e siguruar nga tabloidi TMZ, e regjistruar nga një kalimtar i rastësishëm, tregon reperin në dukje i inatosur duke bërtitur. Mësohet se ai ka goditur me grusht një fans që i kërkoi autograf. Incidenti ka ndodhur rreth orës 3 të mëngjesit dhe nëse Kanye shpallet fajtor do të vuajë një dënim  prej gjashtë muajsh burg.

Ky nuk është hera e parë që këngëtari ka probleme me drejtësinë amerikane pasi në Mars të vitit 2014, Ëest sulmoi një fotograf. West iu kërkua të paguante një dëmshpërblim viktimës dhe të kryente shërbime për komunitetin.

Sakaq, Kanye ende nuk ka reaguar publikisht për ngjarjen.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë