Loading…
Policia arreston dy adoleshentë për vrasjen e gazetares McKee
  • 20/04/2019 | 16:47

Policia arreston dy adoleshentë për vrasjen e gazetares McKee

Policia e Irlandës së Veriut ka arrestuar dy adoleshentë në lidhje me vrasjen e gazetares investigative 29-vjeçaren, Lyra McKee, thanë autoritetet të shtunën, trasmeton Gazeta Metro.

Dy adoleshentët janë të moshës 18 dhe 19 vjeç dhe u arrestuan nën aktin e terrorizmit, tha Shërbimi Policor i Irlandës së Veriut (PSNI) në Twitter.

Ata janë dërguar në një stacion policor në Belfastin qendror.

McKee, një gazetar e pavarur, e cila shkroi artikuj për The Atlantic dhe Buzzfeed Neës, u vra në zonën Creggan të Londonderry, i njohur edhe si Derry, ndërsa policia e përshkroi si një “incident terrorist”.

PSNI lëshoi pamjet e xhirimeve me shpresën se anëtarët e publikut do të japin informacion për të ndihmuar në hetimin e vrasjes së McKee. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë