Loading…

Policia arreston një person në Zvecan: Po kontrabandonte katër migrantë nga Siria

  • 03/06/2020 | 10:35

Policia arreston një person në Zvecan: Po kontrabandonte katër migrantë nga Siria

Policia e Kosovës ka njoftuar se në dje në rrugën lokale ndërmjet fshatit Rudine dhe Grizani në Zveçan, ka ndaluar një veturë me targa të huaja të cilën e drejtonte i dyshuari mashkull kosovar. Gjatë kontrollit janë legjitimuar katër persona të cilët kanë qenë migrantë nga Siria, shkruan Gazeta Metro. 


Në raportin 24 orësh Policia ka bërë të ditur se dje patrulla policore ka ndaluar veturën me targa të huaja të cilën e drejtonte i dyshuari mashkull kosovar.

Gjatë kontrollit në veturë janë legjitimuar katër persona te cilët kanë rezultuar se janë migrantë nga Siria, të cilët kanë deklaruar se kanë hyrë në Kosovë nga Shqipëria duke e kaluar kufirin ilegalisht.

Me urdhër të prokurorit kujdestar, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt, ndërsa personat e lartcekur iu kanë dorëzuar zyrës për migrim.

Raporti i plotë nga Policia e Kosovës: 

Rr. lokale ndërmjet fsh. Rudine dhe Grizani – Zveçan,02.06.2020-18:30. Patrulla policore ka ndaluar veturën me targa të huaja të cilën e drejtonte i dyshuari mashkull kosovar. Gjatë kontrollit në veturë janë legjitimuar katër persona te cilët kanë rezultuar se janë migrantë nga Siria, të cilët kanë deklaruar se kanë hyrë në Kosovë nga Shqipëria duke e kaluar kufirin ilegalisht. Me urdhër të prokurorit kujdestar, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt, ndërsa personat e lartcekur iu kanë dorëzuar zyrës për migrim. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë