Loading…

Policia bastis lokalin në Gjilan, organizonte lojëra të fatit pa licencë

  • 09/05/2018 | 12:50

Policia bastis lokalin në Gjilan, organizonte lojëra të fatit pa licencë

Policia në Gjilan ka kontrolluar një lokal të palicencuar me pronar të dyshuarin, ku dyshohej se janë duke u organizuar lojëra të fatit të ndaluara me ligj.

Policia nga lokali ka sekuestruar tri shtëpiza të kompjuterit dhe një printer.

Pas intervistimit i dyshuari me vendimin e prokurorit lirohet, kurse rasti mbetet të hetohet.

Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar në bazë të urdhëresës së lëshuar,  ka bastisur lokalet dhe objektet ku organizohet lojra të fatit, si dhe ka konfiskuar aparate të lojërave të fatit./gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë