Loading…

Policia e ashpër me qytetarët: Tërheq zvarrë çiftin që nuk pranonin të karantinoheshin

  • 12/07/2020 | 21:21

Policia e ashpër me qytetarët: Tërheq zvarrë çiftin që nuk pranonin të karantinoheshin

Në këto pamje të siguruara përmes një videoje të realizuara me telefon, vërehen zyrtarët policorë që detyrojnë një burrë dhe një grua të futen në banesën e tyre, pasi tentuan të dilnin nga karantina, transmeton Gazeta Metro.


Në video, njerëzit mund të shihen duke u tërhequr zvarrë nga zyrtarët me rroba mbrojtëse.

Artikulli thoshte që të dy, duke përdorur emrin e familjes Dong, ishin kthyer në shtëpinë e tyre në Kunshan, Provinca Jiangsu, nga Provinca Hubei, nga të cilat Ëuhan është kryeqyteti dhe ku epidemia e koronavirusit ka qenë më e rënda.

Sipas artikullit, ata udhëtuan pavarësisht se u kërkohej të karantinoheshin vetë në shtëpi, dhe më 3 shkurt ata u morën nga personeli lokal i parandalimit të epidemisë./gazetametro.net

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë