Loading…

Policia e Dogana me aksion të madh kundër kontrabandës në veri

  • 15/03/2017 | 09:25

Policia e Dogana me aksion të madh kundër kontrabandës në veri

Dogana e Kosovës sot ka bllokuar një magazinë në Lagjen e Boshnjakëve në veri të Mitrovicës, ku janë gjetur sasi e madhe e mallrave të padoganuara.


Këtë e konfirmuar për gazetametro.net Policia e Kosovës në veri.

“Po, sot Dogana ka bllokuar një magazinë në pronësi të shqiptarëve nga Kçiqi, ku ka gjetur mallra të padoganuara”, i kanë thënë gazetametro.net Policia e Kosovës.

Siç mëson Metro, magazina ku u gjetën mallrat e padoganuara ishte në pronësi të shqiptarëve nga fshati Kçiq i Madh i Mitrovicës.

Ndonëse ende nuk është bërë vlerësimi preliminar i vlerës së mallrave të konfiskuara, Metro mëson se kemi të bëjmë me një sasi të konsiderueshme të mallrave që nuk ishin doganuar.

Për rastin ka njoftuar edhe Dogana e Kosovës, me ç’rast është njoftuar edhe lloji i mallrave.

“Deri tani janë gjetur sasi të konsiderueshme të mallrave pa dokumente e që dyshohet që janë të kontrabanduara”, thuhet në njoftimin e doganës.

Mësohet se mallrat e bllokuara janë kryesisht pije alkoolike dhe cigare, të cilat besohet se kanë ardhur nga Serbia./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë