Loading…

Policia e Kosovës drejt veriut (Video)

  • 14/01/2017 | 17:47

Policia e Kosovës drejt veriut (Video)

 Automjete të blinduara të Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës, siç raportojnë mediet, janë parë në rrugën Vushtrri- Mitrovicë, ndërsa, ende nuk dihet nëse kanë pasur për qëllim, pengimin e trenit që pritet të arrij në Mitrovicë.


Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, i ka thënë RELl’it,  se me trenin, i cili është nisur nga Serbia për në Kosovë, “do të veprojmë konform ligjit dhe Kushtetutës së Kosovës”.

“Ju siguroj që Ministria e Punëve të Brendshme dhe Policia e Kosovës do të zbatojnë ligjin, në funksion të ruajtjes së kushtetutshmërisë dhe ligjshmërisë. Unë jam në ministri me drejtorinë e policisë dhe jemi duke e përcjellë situatën dhe do të veprojmë konfrom ligjit dhe kushtetutës ”, ka thënë Hyseni./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë