Loading…

Policia e Kosovës jep detaje për Metron, rreth aksidentit ku mbetën të vdekur tre persona

  • 26/03/2020 | 20:28

Policia e Kosovës jep detaje për Metron, rreth aksidentit ku mbetën të vdekur tre persona

Tre persona kanë vdekur në Autostradën Prishtinë-Shkup, kjo si shkak i një aksidenti në mes të 3 veturave, shkruan Gazeta Metro.


Lajmin për Metron e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

”Mund të konfirmojmë se sot rreth orës 19.00 ka ndodhur një aksident trafiku në mes të 3 veturave në Autostradën Prishtinë – Shkup, në afërsi të Babushit. Policia e Kosovës i është përgjigjur rastit menjëherë në koordinim me Prokurorin e Shteti, Ekipet Mjekësore si dhe Kompanitë për Menaxhimin dhe Mirëmbajtjen e Autostradës. Si pasoj e aksidentit ekipet mjekësore kanë konstatuar vdekjen e tre (3) personave”, ka thënë Hoxha.

Tutje ai ka treguar se njësitë Policore dhe institucionet tjera janë ende në vendngjarje duke u marrë me rastin./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë