Loading…

Policia e Kosovës, merr lëvdata nga Ambasada e SHBA’së, pasi parandaloi trafikimin e tri viktimave

  • 08/11/2019 | 16:50

Policia e Kosovës, merr lëvdata nga Ambasada e SHBA’së, pasi parandaloi trafikimin e tri viktimave

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Kosovë, ka reaguar pas një hetimi të bërë nga Policia e Kosovës, që parandaluan trafikimin e tri viktimave të moshës 17-vjeçare, duke e lavdëruar punën e tyre, transmeton Gazeta Metro.


Ambasada e SHBA’së ka lavdëruar punën e policisë, përmes një shkrimi të publikuar në rrjetin social Tëitter.

“Një hetim nga Policia e Kosovës në lidhje me Hetimet për Trafikimin e Qenieve Njerëzore, rezultoi që tri viktima të moshës 17-vjeçare të marrin ndihmën e nevojshme, si dhe u bë një arrestim. Ne e përgëzojmë punën e policisë, të cilët janë shprehur të gatshëm që të mbrojnë këta viktima që janë të cenueshëm nga krimi”, thuhet në shkrim.

Më poshtë postimi i plotë i Ambasadës, pa ndërhyrje. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë