Loading…

Policia e Kosovës në Jarinje për ta ndaluar trenin (Foto)

  • 14/01/2017 | 17:36

Policia e Kosovës në Jarinje për ta ndaluar trenin (Foto)

Mediat serbe po raportojnë se rreth 50 pjestarë të policisë së Kosovës, kanë dalur në pikën kufitare në Jarinje për të ndaluar hyrjen e trenit serb në Kosovë, transmeton gazetametro.net.


Kjo po ndodhë pasi qeveria e Kosovës ka marrë vendim që ky tren të mos lejohet të hyjë në territorin e Kosovës.

Jarinje

Këta pjestarë të policisë së Kosovës të cilët aty janë prezentë me shumë automjete thuhet se janë duke pritur ardhjen e trenit i cili është nisur paradite nga Beogradi. /gazetametro.net

Jarinje

Jarinje

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë