Loading…

Policia gjen armë dhe narkotik në Istog (Foto)

  • 29/03/2017 | 17:13

Policia gjen armë dhe narkotik në Istog (Foto)

Policia e Kosovës në rajonin e Istogut ka realizuar kontrollimin e shtëpisë së të dyshuarit Q. D., ku ka gjetur dhe konfiskuar një pushkë-mitraloz M-53, një pushkë automatike AK-47 me 23 fishekë të kalibrit të njëjtë, karikator dhe 11 pjesë të armëve të ndryshme.


Po ashtu, sipas policisë, është gjetur dhe konfiskuar 945 gr. substancë narkotike që dyshohet të jetë e bimës së kanabisit.

ak-47

“I dyshuari pas intervistimit për armëmbajtje pa leje është transferuar në njësinë DHTN-Pejë për procedim të mëtejme për posedim të substancës narkotike. Nga kjo njësi do të hapet rasti për blerje , posedim, shpërndarje, shitje e pa autorizuar e substancave psikotroke dhe analoge”, thuhet në njoftimin e policisë.

arme-1

sdkjashijklasn

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë