Loading…

Policia: Gjendja stabile, mos bini pre e dezinformatave

  • 02/02/2017 | 16:55

Policia: Gjendja stabile, mos bini pre e dezinformatave

Pas disa raportimeve të mediave në Serbi, se gjoja Policia e Kosovës ka shtuar prezencën në vende të caktuara, janë demantuar nga vetë Policia.


Siç thonë ata, gjendja në Kosovë është stabile dhe Policia është garantuese e saj.

“Me qëllim të informimit të drejtë të opinionit publik Policia e Kosovës sipas vlerësimeve dhe informacioneve aktuale konstaton se gjendja e sigurisë në përgjithësi është stabile dhe në suaza të parametrave të qëndrueshëm, përderisa nuk ka nevojë për shqetsime të qfardo natyre që mund të rrjedhin nga spekulime të ndryshme qoftë mediatike apo të tjera” thuhet në komunikatën e Policisë.

Ndërkaq, policia ka bërë thirrje që të mos bihet pre e dezinformatave që vijnë nga mediat serbe, por fton qytetarët të informohen nga burime zyrtare.

Ndryshë, pas raportimeve të mediave serbe për një tension afër urës, ka reaguar edhe presidenti Hashim Thaçi./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë