Loading…

Policia jep detaje për aksidentin ku u goditën dy femra në Prishtinë

  • 28/06/2022 | 22:49

Policia jep detaje për aksidentin ku u goditën dy femra në Prishtinë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksidentin e para pak çasteve në lagjen “Aktash” në Prishtinë, ku një veturë ka goditur dy femra.


Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci, ka thënë se rasti ka ndodhur rreth orës 22:00, dhe në të njëjtin dyshohet se një veturë ka goditur dy femra, këmbësore.

Ai ka bërë të ditur se të njëjtat janë dërguar për trajtim mjekësor pasi kanë pësuar lëndime trupore.

Nga Policia nuk kanë treguar nëse i dyshuari ka ikur nga vendi i ngjarjes.

Njoftimi i plotë nga Policia:

Rreth orës 22:00, është raportuar për një aksident trafiku të ndodhur në rrugën “Agim Ramadani” në Prishtinë.

Nga informatat e para bëhet e ditur se në aksident janë përfshirë  një  veturë dhe dy këmbësore,  të cilat kanë pësuar lëndime trupore.

Të njëjtave u është ofruar trajtimi i  nevojshëm mjekësor.

Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim lidhur me  rrethanat e këtij aksidenti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë