Loading…

Policia jep detaje për nxënësin që rrahu administruesin në shkollën në Lipjan

  • 20/06/2019 | 19:35

Policia jep detaje për nxënësin që rrahu administruesin në shkollën në Lipjan

Një nxënës dhe një administrues kanë pësuar lëndime trupore sot në Lipjan, pas një zënke që patën gjatë procesit të testit të Maturës Shtetërore, shkruan Gazeta Metro.


Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka thënë për Gazetën Metro se dy personat kanë pësuar lëndime trupore, ndërsa rasti është duke u hetuar edhe nga policia.

“Rreth orës 11:30 kemi pranuar informatën për sulm fizik në një shkollë në Lipjan. Në rast kanë qenë të përfshirë dy persona, të cilët kanë marrë lëndime trupore. Rasti është iniciuar në stacionin policor të Lipjanit dhe po trajtohet nga njësitë kompetente”, ka thënë ajo.

Ndryshe, faza e dytë e Testit të Maturës ka filluar dje në disa komuna të Kosovës, e edhe kësaj here, kanë ndodhur disa parregullsi.

Sipas njoftimeve që janë bërë, rreth 24 nxënës janë përjashtuar plotësisht nga provimi, pasi që janë zënë duke kopjuar./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë