Loading…

Policia jep detaje për personin e lënduar nga lifti që barte material ndërtimor në Mitrovicë

  • 24/06/2021 | 13:06

Policia jep detaje për personin e lënduar nga lifti që barte material ndërtimor në Mitrovicë

Një ngjarje e rëndë ndodhi sot në Mitrovicë, ku lifti që bart material ndërtimor zuri një punëtor.


Lidhur me këtë ngjarje është deklaruar edhe zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Mitrovicës, Avni Zaiti.

Zaiti ka deklaruar se i lënduari në këtë rast është dërguar për tretman mjekësor në spitalin rajonal në Mitrovicë.

“Sot rreth orës 12:00, është raportuar se viktima m/sh/k, ka pësuar lëndime, nga informacionet fillestare bëhet e ditur se viktima lëndimet i ka pësuar derisa ishte duke punuar në një objekt ndërtimi në rrugën ” Agim Ramadani” në Mitrovicë.I lënduari është dërguar për tretman mjekësor në spitalin rajonal në Mitrovicë. Njësite përkatëse policore janë në vendin e ngjarjes për të hetuar shkaqet dhe rrethanat e ngjarjes!”, tha ai.

Dëshmitarët e këtij rasti të cilët ishin prezent kanë deklaruar më parë se punëtori në këtë rast moti goditje në kokë dhe pati gjakderdhje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë