Loading…

Policia jep detaje për trupin e pajetë të 23-vjeçarit nga Lipjani

  • 22/10/2019 | 12:03

Policia jep detaje për trupin e pajetë të 23-vjeçarit nga Lipjani

Një javë pasi që ishte shpallur i zhdukur nga familja, është gjetur trupi i pajetë i 23-vjeçarit, Shqipdon Alija nga Lipjani, transmeton Gazeta Metro.


Policia e Kosovës mbrëmë ka gjetur trupin e pajetë të Shqipdon Alija nga fshati Gadime e Ulët e Lipjanit.

Sipas njoftimit, në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante të Policisë, prokurori i shtetit dhe ekipi mjekësor i cili e ka konstatuar vdekjen e viktimës.

Kujtojmë se gjatë kohës sa 23-vjeçari ishte shpallë i zhdukur, atij i kishte vdekur edhe babai.

“Raportohet se me datën 21.10.2019 rreth orës 21:34 pa shenja jete është gjetur viktima mashkull K/Shqiptar, i cili ishte raportuar se kishte dalë nga shtëpia. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë relevante të Policisë, prokurori i shtetit dhe ekipi mjekësor i cili e ka konstatuar vdekjen e viktimës. Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion”, shkruhet në raport të policisë./gazetametro.net

 

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë