Loading…

Policia jep detaje rreth djegies së autobusit në Fushë Kosovë

  • 03/12/2021 | 18:31

Policia jep detaje rreth djegies së autobusit në Fushë Kosovë

Nga policia e Kosovës kanë ofruar detaje pas djegies së një autobusi në Fushë Kosovë, shkruan Gazeta Metro.


Pak më parë Metro raportoi se një autobus ishte djegur, derisa këtë e kanë konfirmuar edhe nga policia.

Zëdhnësi i policisë, Agron Borovci, tha se nuk ka të lënduar por vetëm dëme materiale.

“Rreth orës 17:30, është raportuar se  në zonën industriale në Fushë Kosovë, një autobus është përfshirë nga zjarri.  Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes, po ashtu janë ftuar edhe zjarrfikësit.  Nuk raportohet për të lënduar, përderisa po  trajtohen rrethanat e ngjarjes”, ka thënë Borovci.

Ndërsa më parë janë deklaruar edhe nga kompania ‘Arditi Tours’, pasi autobusi u takonte atyre, duke thënë se nuk ka të lënduar dhe nuk dihet shkaku i zjarrit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë