Loading…

Policia kërkon ndihmë për gjetjen e Filic Slavisa, dyshohet për krime lufte kundër popullsisë civile

  • 03/02/2023 | 15:38

Policia kërkon ndihmë për gjetjen e Filic Slavisa, dyshohet për krime lufte kundër popullsisë civile

Policia e Kosovës po kërkon ndihmë për identifikimin dhe arrestimin e një personi, i cili dyshohet për veprën penale “Krime lufte kundër popullsisë civile”.


Siç bëhet e ditur, i kërkuari është Filic (Vojislav) Slavisa, i lindur më 25 korrik të vitit 1963.

“Policia e Kosovës kërkon nga qytetarët e Republikës së Kosovës që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personave të dyshuar në foton e bashkangjitur, të lajmërojë Policinë e Kosovës apo të lajmërohet në stacionin më të afërt policor”, thuhet në njoftimin për media.

Numrat e telefonit dhe adresat elektronike kontaktuese për të kontaktuar Policinë e Kosovës:

– 192 dhe 080019999 (pa pagesë)

– Sektori për Hetimin e Krimeve te Luftës tel. 044 220 106

– Qendra Operative –DDP tel .044 500 404

– E-mail adresa: [email protected]

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë