Loading…

Policia konfiskon tre pushkë dhe armë tjera në Prishtinë

  • 17/03/2017 | 12:03

Policia konfiskon tre pushkë dhe armë tjera në Prishtinë
Foto ilustruese

Policia e Kosovës ka konfiskuar tre pushkë, dy ajrore dhe një pushkë gjuetie në një shtëpi në rrugën  “Tringë Smajli”, në Prishtinë.


Ngjarja ka ndodhur në mëngjesin e djeshëm gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit.

Policia njofton se ka intervistuarin dhe me vendim të prokurorit e ka liruar atë në procedurë të rregullt.

Ndërsa një konfiskim tjetër Policia e ka bërë edhe në  rrugën “Ilaz Kodra”, gjatë një kontrolli në veturën e një të dyshuari.

Në veturën e tij Policia ka gjetur sekuestruar një pistoletë me dy karikatorë me 51 copë fishekë dhe një thikë.

I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë