Loading…

Policia në alarm pas sulmit terrorist në Zelandën e Re

  • 15/03/2019 | 13:55

Policia në alarm pas sulmit terrorist në Zelandën e Re

Policia e Kosovës është rekomanduar që të rris sigurinë në vendet ku banimi i minoriteteve është më i përqendruar dhe në objektet fetare.

Kjo rritje e sigurisë do të vazhdojë edhe gjatë vikendit.

KALLXO.com mëson se drejtorët e departamenteve të Policisë së Kosovës kanë pranuar një email nga Drejtoria për Terrorizëm, në të cilën rekomandohet që të rritet vigjilenca.

Ky email erdhi pas vrasjes së 49 personave në Zelandës e Re, vrasje kjo e kryer në dy objekte fetare (xhami).

Gjithashtu në media ka qarkulluar edhe një video incizim ku shihet i dyshuari deri sa kryen vrasjet.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë