Loading…

Policia në SHBA në kërkim të majmunëve që ikën pas aksidentit me kamion

  • 22/01/2022 | 14:40

Policia në SHBA në kërkim të majmunëve që ikën pas aksidentit me kamion

Policia në SHBA është në kërkim të dy majmunëve që u arratisën pasi një kamion me 100 prej tyre u përfshi në një aksident.


Rimorkio, e cila po transportonte majmunët në një laborator në Florida, u përplas me një kamion në një autostradë në Pensilvani.

Askush nuk u lëndua, por disa majmunë arritën të iknin.

Dy janë gjetur, ndërsa dy të tjerë mbeten në arrati, raporton BBC.

Makakët me bisht të gjatë janë të kërkuar për eksperimente me vaksinat e koronavirusit.

Policia i ka kërkuar publikut të mbajë distancën dhe të telefonojnë në 911 nëse shohin ndonjë nga kafshët.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë