Loading…

Policia raporton për tetë raste të dhunës në familje në Kosovë

  • 07/11/2021 | 18:29

Policia raporton për tetë raste të dhunës në familje në Kosovë

Në raportin 24 orësh nga policia e Kosovës janë raportuar rreth 8 raste të dhunës në familje.

Këto raste janë paraqitur nga qytete të ndryshme të Kosovës, por përkundër vendeve të tjera të raportuara të dhunës, në Prishtinë janë raportuar dy raste të dhunës ndërsa në Prizren dhe Suharekë janë raportuar nga një rast bënë të ditur policia.

Suharekë 05.11.2021 – 23:00. Viktima femër kosovare ka raportuar se, është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj, i dyshuari mashkull kosovar. Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, rasti vazhdon në procedurë të rregullte.

Prizren 06.11.2021-23:40. Viktima mashkull kosovar ka raportuar se, babai i tij i dyshuari mashkull kosovar në vazhdimësi është duke shkaktuar dhunë psikike dhe fizike ndaj tij. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. Rasti është duke u hetuar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë