Loading…
Policia s’di ta “ndalë gazin” në rrugën Podujevë-Prishtinë |VIDEO
  • 17/07/2018 | 19:59

Policia s’di ta “ndalë gazin” në rrugën Podujevë-Prishtinë |VIDEO

Raportimet e qytetarëve për shkeljet e rregullave në komunikacion nga zyrtarët policorë janë bërë  përditshmëri.


Një rast të tillë paraqet edhe videoja, që një qytetar e ka dërguar te “Zyra e Ankesave” në RTV Dukagjini.

Vetura e Policisë së Kosovës tejkalon veturat me shpejtësi në rrugën Podujevë- Prishtinë në hyrje të fshatit Vranidoll.

Ashtu siç vërehet edhe në video, parakalimi bëhet pikërisht në vendin ku është e vendosur shenja që tregon të kundërtën e asaj që po bën policia.

Ditët e fundit në rrjete sociale është përhapur fushata ndërgjegjësuese për të parandaluar aksidentet me moton “Ndalja gazin, familja po të pret”.

Më të fundit
...
  • 23/08/2019 | 19:30
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë