Loading…

Policia shpërnda të rinjtë te “kafet e rakisë”: Po prisnin rend për t’u ulur nëpër lokale

  • 23/10/2020 | 23:31

Policia shpërnda të rinjtë te “kafet e rakisë”: Po prisnin rend për t’u ulur nëpër lokale

Presin në këmbë për të gjetur një vend në kafene, por sonte Policia e Kosovës nuk i lejoi ‘të presin në të ftohtë’ të rinjtë prishtinas.


Në vendin e njohur si “kafet e rakisë”, Policia e Kosovës ka shpërndarë të rinjtë që po prisnin përpara lokaleve për të gjetur vend që të ulen.

Shpërndarja e të rinjve, mëson lajmi.net ka ndodhur për shkak të mos-respektimit të distancës sociale dhe për arsye se tek shumica e tyre ka munguar maska e që janë dy nga masat e autoriteteve shtetërore në luftimin e pandemisë.

Në vendin e njohur si “kafet e rakisë” kanë qenë rreth 100 të rinj të cilët janë shpërndarë nga policia, përveç atyre që kanë qenë të ulur nëpër kafene.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë