Loading…

Policia thotë se në veri s’ka incidente gjatë votimit

  • 02/04/2017 | 10:22

Policia thotë se në veri s’ka incidente gjatë votimit

Zgjedhjet presidenciale të Serbisë po mbahen edhe në disa qendra në Kosovë, aty ku ka shumicë serbe. Por deri më tash nuk është raportuar për ndonjë incident atje.


“Nuk ka asnjë incident deri më tash. Është shumë qetë”, ka thënë për Insajderin zv/drejtori i policisë për rajonin e Mitrovicës, Besim Hoti.

Janë planifikuar të hapen disa qendra votimi me 90 vendvotime. Ndër kandidatët për president është edhe kryeministri aktual, Aleksandar Vuçiq.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë