Loading…
Politikani i njohur punësohet në Facebook
  • 21/10/2018 | 16:49

Politikani i njohur punësohet në Facebook

Facebook ka punësuar ish- zëvëndës kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Nick Clegg, si drejtor të marrëveshjeve globale dhe kreu i ekipit të komunikimit, transmeton gazetametro.net.


Politikani 51 vjeçar ka qenë kryetar i Liberal Demokratëve dhe kishte formuar edhe një koalicion për qeverisje me David Cameron dhe konservatorët në vitin 2010.

Nick ka treguar për BBC se ai ka kohë që po punon midis teknologjisë dhe politikës.

‘Mendova se mund ta bëja këtë edhe për para’, ka thënë ai.

Nick do të fillojë punë në kompanin gjigande gjatë të hënës, derisa thuhet se në rekrutimin e tij është përfshirë vet Mark Zuckerberg.

Ndryshe, Facebook kohëve të fundit është përballur me vëshgim intensiv dhe kërcënime të ndryshme pas skandalit të të dhënave të Cambridge Analytica dhe ndërhyrjes në zgjedhje.

Kjo madje kishte bërë që disa nga drejtuesit më të mëdhenjë ta lënë kompanine./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 22/03/2019 | 23:46
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë