Loading…

Polonia mbështet Shqipërinë në rrugën e integrimit në BE

  • 09/12/2016 | 20:34

Polonia mbështet Shqipërinë në rrugën e integrimit në BE

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, përmes rrejtit social Facebook,  ka njoftuar se Polonia mbështet vendosmërisht Shqipërinë në rrugën e integrimit të plotë në Bashkimin Evropian.

Rama ka folur për vizitën e kryeministres së Polonisë, Beata Szydlo në Shqipëri.

“Sot me kryeministren e Polonisë Beata Szydlo, për të thelluar marrëdhëniet shumë të mira mes Shqipërisë dhe Polonisë,” ka shkruar kryeministri Rama.

“Polonia mbështet vendosmërisht vendin tonë në rrugën e integrimit të plotë në Bashkimin Evropian dhe kryeministrja polake sot nënvizoi progresin e madh që ka bërë Shqipëria në këtë rrugë”, ka shkruar Rama./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë