Polonia paralajmëron ‘rishqyrtim strategjie’ nëse BE vazhdon me qasjen ‘diktatoriale dhe diskriminuese’

Kryeministri i Polonisë, Mateusz Morawiecki, nuk u kursye në sfidën e fundit që i ka ndodhur me Bashkimin Europian, kërcënimin me sanksione, duke ju kërkuar që t’i tërheqin ato pasi po rrezikojnë eskalimin duke detyruar Poloninë të shqyrtoj strategji tjetër, transmeton Gazeta Metro. Gjykata Europiane kishte vlerësuar se këshilli disiplinor për gjykatësit është institucion ilegal … Vazhdoni me leximin e Polonia paralajmëron ‘rishqyrtim strategjie’ nëse BE vazhdon me qasjen ‘diktatoriale dhe diskriminuese’