Loading…
Pompat e derivateve do të gjobiten nëse nuk i vendosin çmimet në vend të dukshëm
  • 09/02/2019 | 21:13

Pompat e derivateve do të gjobiten nëse nuk i vendosin çmimet në vend të dukshëm

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë u ka dhënë afat pompave të benzinës që deri më 1 mars të jenë të pajisura me çmimore të produkteve të tyre

Ministri i këtij dikasteri, Endrit Shala ka thënë se pompat janë të obliguara sipas Ligjit për Konsumatorin t’i vendosin çmimet e produkteve në një vend ku klientët mund t’i shohin.

Sipas Shalës, ligji ka kohë që ekziston, por që nuk është respektuar, andaj thotë se janë detyruar që të nxjerrin edhe një urdhëresë për këtë.

E, përfaqësues të këtyre bizneseve që janë të shumta në numër, kanë thënë se e mbështesin këtë iniciativë të MTI-së, por që u është dashur kohë derisa t’i sigurojnë ato.

Fadil Berjani, kryetar i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës, është zotuar se do ta respektojnë këtë vendim.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë