Loading…

Pompeo: Trump do të takohet me presidentin iranian në mbledhjen e Kombeve të Bashkuara

  • 12/09/2019 | 17:35

Pompeo: Trump do të takohet me presidentin iranian në mbledhjen e Kombeve të Bashkuara

Sekretari i Shtetit Amerikan Mike Pompeo tha të martën se Presidenti Donald Trump mund të takohet me Presidentin iranian Hassan Rouhani në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, pa ndonjë ‘’parakusht’’, transmeton Gazeta Metro.


Komente të bëra nga Pompeo gjatë një konferencë për shtyp, për të shpallur një sërë sanksionesh të reja mbi grupet, përfshirë një njësi në Gardat Islamike të Iranit, erdhën vetëm disa orë pasi Trump njoftoi dorëheqjen e këshilltarit të sigurisë kombëtare John Bolton.

I pyetur për mundësinë e një takimi midis Trump dhe Rouhani më vonë këtë muaj, Pompeo, i cili po fliste së bashku me sekretarin e financave Steven Mnuchin, tha se Trump ishte “i përgatitur të takohej pa asnjë parakusht”.

Të dy Trump dhe Rouhani janë planifikuar të marrin pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të KB në Neë York në fund të shtatorit./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë