Loading…

Porosia e  prekëse e të shëruarit për stafin shëndetësor bëhet ‘virale’: Jeni të gjithë rok yje

  • 25/03/2020 | 21:15

Porosia e  prekëse e të shëruarit për stafin shëndetësor bëhet ‘virale’: Jeni të gjithë rok yje

Një pacient amerikan që rishtas u sh rishtas u shërua nga pandemia e korona virusit të ri la një porosi prekëse në murin e dhomës së tij të izolimit për personelin shëndetësor që u kujdesën për të sa ishte në dhomën e kujdesit intensiv, transmeton Gazeta Metro.


Gjatë qëndrimit të tij në klinikën në Cleveland, personeli shfrytëzonte murin e qelqit të komunikonte me pacienti për të shmangur rrezikun e infektimit me korona virusin SARS-CoV-2.

Kur erdhi koha për lëshim nga spitali, burri shfrytëzoi të njëjtin mur për të ju lënë një mesazh mirënjohjeje.

“Kjo dritare ishte më me ndikim në jetën time. Gjatë ditëve kur ju shikoja se sa shumë punonit për të mbajtur mua dhe të tjerët gjallë me pamundësi për të ju falënderuar për kohën qe e dhatë për mua- edhe pse me gjasë asnjëherë nuk do të mund të jua shpaguaj me të njëjtën dashuri dhe përkrahje për ju, dua që ju ta dini se unë mendoj se të gjithë ju jeni rok yje”.

Pacienti tha se kishte parë disa nga stafi të kishin netë të këqija dhe të mira por gjatë tërë kohës çka ishte e vazhdueshme çdo natë ishte se ju kujdeseshit për njerëzit.

“Sot po e lë këtë dhomë të kujdesit si njeri i ndryshuar, me shpresë se për të mirë, jo vetëm për shkak të mjekimit tuaj shërues dhe hirësisë së Zotit, por për faktin se dijenia se ka aq njerëz të mrekullueshëm e të përkushtuar për kujdesin ndaj të tjerëve. Zoti e bekoftë çdonjërin nga ju”.

Porosia e pacientit ishte fotografuar dhe ndarë nga personeli i spitalit në Cleveland në llogarinë e spitalit në rrjetin social Instagram./gazetametro.net

 

View this post on Instagram

 

We received this touching message from a COVID-19 patient who was recently discharged from the MICU. While being treated, our caregivers frequently communicated with him by writing on the glass door in the isolation room. The message read: ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ “This window has been the most impactful window in my life. On days when I watched you work hard to keep me and others alive, unable to thank you for the time that you poured into me — and although I will probably never get the chance to pour that same love and support into you, I want you to know that I think you all are rockstars. I watched some of you have good nights and some bad nights but what was consistent every night was that you care for people. Today I leave this ICU a changed person, hopefully for the better, not only because of your medical healing and God’s direction and guidance, but with the fact of knowing that there are such wonderful people dedicated to the care and concern of others. God bless each of you.”⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ To our caregivers, you uplift and inspire us all. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #clevelandclinic #covıd19 #coronavirus

A post shared by Cleveland Clinic (@clevelandclinic) on

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë