Loading…
Portieri i Shqpërisë Berisha ka një plan për Kosovën
  • 12/01/2019 | 17:11

Portieri i Shqpërisë Berisha ka një plan për Kosovën

Shkollën e portierit e kishte marrënë Prishtinë, atë edhe do t’ia kthej vendlindjes. Berisha ka treguar se ëndrra e tij është që të hapë një shkollë futbolli në vendin e tij të origjinës, Kosovë, trasnmeton gazeta Metro.


Portieri i kombëtares shqiptare dhe i klubit Atalanta në Serie A, Etrit Berisha, ka dhënë një intervistë për “Gazetta Dello Sport” në Itali, ku ka folur për ëndrrën e tij që të pensionohet në Kosovë

Në pyetjen e gazetarit italian se ku e sheh vetën pas 10 viteve, Berisha u përgjigj duke shpalosur një dëshuirë të pa dëgjuar deri tash.

“Me çantën në shpinë dhe duke kërkuar për të zbuluar talente. Shpresoj të kem hapur një shkollë futbolli në Kosovë”, ka thënë shkurt Berisha, trasnsmeton gazetametro.net

Ai poashtu ka shtuar se shija e tij për portier janë ata që përngjajnë me protierët e klasit si Lloris, Handanoviç, Pickford dhe Obkal. /gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë