Loading…

Portieri turk gjendet i vdekur nën rrënoja pas tërmeteve në Turqi

  • 06/02/2023 | 20:57

Portieri turk gjendet i vdekur nën rrënoja pas tërmeteve në Turqi

Disa tërmete të fuqishme që goditën këtë të diel Turqinë, lanë të vdekur më shumë se 1300 njerëz, sipas raportimeve të fundit.


Me mijëra raportohet se gjithashtu janë të lënduar, e shumë tjerë të zhdukur.

Në mesin e të vdekurve është edhe portieri, Ahmet Eyup Turkaslan, i cili u gjet i vdekur nën rrënoja.

Lajmi për vdekjen e tij u konfirmuar nga trajneri, Yalmaz Vural, transmeton Express.

“Ua dhashë lojtarëve dy ditë pushim pas ndeshjes. Shumë nuk ishin në Malatya. Vetëm portieri ynë i dytë, Ahmet Eyup Turkaslan, ishte atje. Gruaja e tij u shpëtua. Jam i shkatërruar”. tha ai.

28-vjeçari ishte portier i Yeni Malatyaspor. Ai në mëngjes ishte raportuar si i zhdukur, pasi ndërtesa ku jetonte u shemb.

Turkslan regjistroi 94 paraqitje në total si futbollist profesionist.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë