Loading…

Portretet e pabesueshme prej teli (FOTO)

  • 12/11/2016 | 08:35

Portretet e pabesueshme prej teli (FOTO)

Artisti korean, Seung Mo Park, është i njohur botërisht për skulpturat e tij të mahnitshme (për të cilat kemi shkruar me herët: Skulpturat e mrekullueshme prej telit të aluminit), por edhe për portretet që i realizon në tërësi nga teli.

Secilën vepër të tij, Mo Parke fillon me një imazh të projektuar me disa shtresa teli, të cilat më pastaj i përpunon në detaje, derisa e fiton portretin realist.

Çdo shtresë e telit ndërkaq, është e trashë disa centimetra, mu sikur dhe largësia në mes tyre, që në fund – veprës së tij i japin thellësinë dhe dimensionin e veçantë.

 

tel portrete14tel portrete13tel portrete12tel portrete11tel portret14tel portrete3tel portrete1tel portrete6tel portrete2tel portrete9tel portrete10tel portrete4tel portrete7tel portrete8

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë