Loading…
Portreti sekret i Hitlerit që skuqi liderët evropianë
  • 12/07/2018 | 19:50

Portreti sekret i Hitlerit që skuqi liderët evropianë

Zbulimi i një portreti sekret të Hitlerit para Samitit të BE’së ka detyruar politikanët që të ndërrojnë lokacionin në minutën e fundit.


Qeveria e Austrisë kishte organizuar një paraqitje para shtypit në qytetin Innsbruck’ut para një takimi zyrtar të ministrave të brendshëm të BE’së, transmeton gazetametro.net

Ministrat kanë për të diskutuar reformat në politikat e imigracionit.

Paraqitje është pritur të mbahej në shtëpinë e mysafirëve të njohur si Rossl Ëeibes, por u zbulua se një portret sekret i Adolf Hilterit ishte i varur aty për vite.

Gazetari lokal Markus Ëilhelm e zbuloi portretin prapa një pikture tjetër, të cilin e kishin shfaqur vetëm për mysafirë të caktuar, duke paraqitur Hitlerin.

Tani liderët e skuqur të BE’së do ta mbajnë takimin në një vend tjetër.

Gazetari tha se portreti i Hitlerit shfaqej atëherë kur grupe të studentëve nacionalistë organizonin takime në atë vend. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë