Loading…

Portugalia publikon listën e futbollistëve të ftuar, grumbullohet edhe Ronaldo

  • 17/03/2023 | 14:20

Portugalia publikon listën e futbollistëve të ftuar, grumbullohet edhe Ronaldo

Kombëtarja e Portugalisë ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e para të kualifikimeve për Kampionatin Europian 2024, transmeton Gazeta Metro.


Përzgjedhësi i Portugalisë, Roberto Martinez, ka vendosur të ftojë edhe sulmuesin e Al-Nassr, Cristiano Ronaldo.

Në fazën e sulmit janë ftuar edhe emra tjerë të njohur të futbollit europian si Rafael Leao, Diogo Jota, Joao Felix dhe Goncalo Ramos.

Portugalia ndeshjen e parë do ta zhvillojë ndaj Lihtenshtajnit më 23 mars, kurse pas tre ditëve është mysafir i Luksemburgut.

Më poshtë gjeni edhe listën e plotë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë